10 Najlepszych miejsc na ślub w Krakowie

10 Najlepszych miejsc na ślub w Krakowie

Przeglądając strony internetowe o tematyce ślubów i wesel zauważyłem coś naprawdę interesującego. Z biegiem czasu ludzie (w większości młodzi) pragną aby ich ślub odbył się poza kościołem – głównie w plenerze. Czy jest w tym coś niewłaściwego? Z pewnością jest to bardzo odważny krok, w dodatku przełamujący tradycję. Oczywiście starsze pokolenia (głównie dziadkowie, rodzice) zawsze będą miały wątpliwości co do decyzji swoich dzieci. Szczególnie, że ślub w plenerze jest ściśle związany ze ślubem cywilnym co może im się nie spodobać. Według naszych przodków ślub powinien się odbyć w miejscu w którym znajduje się ksiądz, krzyż, elementy nawiązujące do religii, w której sami zostaliśmy wychowani. Wiecie co nas w takich sytuacjach usprawiedliwia? Głównie fakt, że to nasze święto. I co najważniejsze – to my powinniśmy czuć się podczas niego szczęśliwi bo spełniamy swoje marzenie.

W tym artykule postanowiłem się skupić na wybraniu dziesięciu najlepszych miejsc na ślub plenerowy oraz wesele. A oto i one:

1. Barka Arlina

Alrina jest to Holenderska barka z 1889r. jedna z największych tego typu w Europie. Wewnątrz znajduje się restauracja serwująca kuchnię sródziemnomorską, która jest w stanie rozbudzić niejeden zmysł. To idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi, obiad z rodziną, romantyczny wieczór we dwoje, spotkanie biznesowe, oraz, co najważniejsze, na ślub! Widok na Wisłę, bulwary i Stare Miasto dodaje uroku.

fot. Tomasz Korczyński, Modny Kraków - Restauracja Alrina

fot. Tomasz Korczyński, Modny Kraków – Restauracja Alrina

2. Chochołowy Dwór

Chochołowy Dwór to kompleks posiadający hotel, restaurację, sale balowo-konferencyjne, ogród oraz klub muzyczny położony w Jerzmanowicach wśród malowniczych krajobrazów Ojcowskiego Parku Narodowego. To miejsce swoją architekturą przypomina stary dwór szlachecki z tradycjami sprzed 300 – 400 lat. Chcesz zorganizować swój ślub XVII-wiecznym stylu? Serdecznie polecam.

Chochołowy Dwór, źródło: http://majlaa.pl

Chochołowy Dwór, źródło: http://majlaa.pl

3. Holiday Inn Cracow City Centre

Jeżeli jesteście fanami nowoczesnych wnętrz oraz artystycznych tradycji Krakowa Holiday Inn będzie najlepszym miejscem na waszą uroczystość. To hotel posiadający 237 pokoi, 9 sal konferencyjnych, 2 restauracje oraz kawiarnię. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą urządzić huczną zabawę. Jako ciekawostkę można dodać, że wcześniej w miejscu tego hotelu stał XIX wieczny pałac Pareńskich – salon towarzyski elit Młodej Polski.

Holiday Inn Kraków, źródło: http://hotels.com

Holiday Inn Kraków, źródło: http://hotels.com

4. Folwark Zalesie

Folwark Zalesie ma 200 – letnią historię i jest miejscem, w którym przez lata powstawały kolejne budynki, tworząc ciekawe formy architektury wiejskiej. Położony jest na wzgórzu, z którego jesteśmy w stanie dostrzec Beskidy wraz z Babią Górą, Zalewem Dobczyckim oraz Tatrami. Budynki ze wszystkich stron są otoczone przez lasy i łąki. Około 30 hektarów terenu jest oddane pod organizację imprez masowych w postaci koncertów, pikników, oraz wesel.

Folwark zalesie, źródło: https://e-turysta.pl/

Folwark zalesie, źródło: https://e-turysta.pl/

5. Dwór Sieraków

Dwór Sieraków to budynek, którego historia sięga 1847 roku. Położony jest w obrębie 4 hektarów oryginalnego starego parku w miejscowości Sieraków (niecałe 25 minut od Krakowa). Dostosowany na potrzeby hotelu i restauracji dwór, jest doskonałym miejscem dla tych, którzy cenią ciszę i spokój. Warto dodać, że sam lokal zapewnia gościom atrakcyjne menu weselne, jak i również cudowną okolicę idealną do organizacji ślubu.

Dwór Sieraków, źródło: http://pl.tripadvisor.com/

Dwór Sieraków, źródło: http://pl.tripadvisor.com/

6. Pałac Radziwiłłów

Pałac Radziwiłłów położony jest w Balicach wśród ogrodów i starego parku. Historia mówi o tym, że Balice (będące pod zarządem rodu Bonerów) stały się miejscem budowy ich podmiejskiej rezydencji, która gościła szereg wybitnych osobistości życia politycznego i kulturalnego ówczesnej Polski. Z początkiem XIX wieku pałac stał się własnością rodu Radziwiłłów. Utrzymany w stylu eklektycznym jest wzbogacony o elementy polskiego baroku.

Pałac Radziwiłów, źródło: http://gdziewesele.pl

7. Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce to wyjątkowy obiekt, którego specyfika pozwala na organizację ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego. Śluby najczęściej organizowane są w przepięknej, reprezentacyjnej Kaplicy św. Kingi, zlokalizowanej 101 metrów pod ziemią. Można zaryzykować stwierdzenie że, kaplica św. Kingi to jedyny na świecie podziemny Kościół

Kopalnia soli w Wieliczce, źródło: https://kopalnia.pl

Kopalnia soli w Wieliczce, źródło: https://kopalnia.pl

8. The Bonerowski Palace

Atmosfera krakowskiego Rynku, przepiękne zabytki, w dodatku luksusowy pałac – to właśnie The Bonerowski Palace. Sala książęca i królewska jest w stanie pomieścić komfortowo przyjęcia do 80 osób. Doskonała kuchnia, profesjonalna obsługa oraz idealny wystrój to największe atuty imprez organizowanych w tym miejscu. Dodatkowo The Bonerowski Palace współpracuje z muzykami, którzy potrafią uświetnić każdy ślub dźwiękami pianina lub skrzypiec.

The Bonerowski Palace, źródło: http://booking.com

The Bonerowski Palace, źródło: http://booking.com

9. Hotel Copernicus

Hotel Copernicus znajduje się przy ulicy Kanonicznej. Jest to jedna z najstarszych uliczek średniowiecznego Krakowa. Jako jedyny w Polsce należy do ekskluzywnego stowarzyszenia Relais et Châteaux. To luksusowy hotel zachowany w stylu współczesnym, którego zadaniem jest zadowolić każdego klienta.

Hotel Copernicus, źródło: http://commons.wikimedia.org

Hotel Copernicus, źródło: http://commons.wikimedia.org

10. Hotel Radisson Blu

Hotel położony jest naprzeciwko Filharmonii Krakowskiej, w pobliżu Plant oraz Zamku Królewskiego na Wawelu. W pełni nowoczesny, jest w stanie zaplanować i zorganizować ślub oraz wesele dla 140 osób. Ponadto, oferuje pomoc swoich wykwalifikowanych organizatorów ślubów. Chcesz zadbać o wszystkie szczegóły swojego przyjęcia? Zaufaj im. Są dobrzy w swoim fachu.

Hotel Radisson Blu, źródło: https://jet2holidays.com

Hotel Radisson Blu, źródło: https://jet2holidays.com